Kadıköy İstanbul’ un en kalabalık ilçelerinden bir tanesidir. Bu yüzden de Kadıköy de kurye hizmeti araması çok sayıda yapılmaktadır. İstanbul’ un Anadolu yakasındaki önemli merkezlerden olan Kadıköy ulaşım açısından da merkezi konumdadır. Ulaşımın çok sayıda olması şirketlerin bu bölgedeki sayılarını artırtmaktadır. İkamet olarak kullanılan mahalleleri de kurye çağırmak konusunda kalabalık olmaktadır.

Kadıköy, özellikle sahil bölgesi olan Osmanağa, altıyol ve Cafer ağa da ticaret anlamında yerleşmişlerdir. Bu bölgelerdeki han şeklindeki binalarda ofislerin sayısı çok fazladır. altıyol dan Söğütlü çeşme ve kuşdili caddeleri kurye aramalarının çok yapıldığı caddeler olmaktadır. Salı pazarı bölgesi de dükkan ticaretinin yapılabildiği bölgeler olmaktadır. Moda bölgesi ve Bahariye caddesi sanat sokakları ile eğlence mekanları ile yoğunlaşmaktadır. Bu bölgeden de Kadıköy de kurye talebi gelmektedir.

Kurye ticaret merkezinde mi, eğlence bölgelerinde mi?

Fenerbahçe Şükrü Saraçoğlu stadyumu çevresindeki motosiklet mağazaları Kadıköy de kurye araması için uygun yerler olmaktadır. Kızıltoprak mahallesi ile başlayan Bağdat caddesi kalabalığın her daim var olduğu bölge olmaktadır. İstanbul’ un en bilinen piyasa bölgesi olan Bağdat caddesi Şehirde en çok kurye çağıran bölgelerdendir. Öyle ki Bağdat caddesi bostancı ya kadar hem iş merkezi hemde ikamet anlamında çok verimli bölge olmaktadır. Cadde üzerinde ki işyerleri kadar arka sokaklara da yayılan yerleşim ile kurye kayıtları verebilmektedir.

Ziverbey bölgesi de Bağdat caddesi gibi kalabalık bir cadde çizgisidir. Fahrettin Kerim Gökay ve Şemsettin Günaltay caddeleri iki aşamada da yoğunluk sağlamaktadır. Hatta bu bölgeler her iki yönlüde kalabalıklaşmaktadır. Atatürk, İnönü ve Bayar caddeleri olan kozyatağı mahallesine de bağlanan bölge D100 karayolu arasında kalmaktadır. İş merkezlerinin bu bölgeleler de yoğunlaşması da kozyatağı ve çevresinde kurye araması yaptırmaktadır.

Kadıköy ikamet nüfusu kadar ticaret nüfusuna da sahiptir. dolayısı ile 24 saat kurye ihtiyacı duymaktadır. Kadıköy de 7/24 kurye araması da yapılmaktadır. Özellikle gece kurye ve VIP kurye işlemler için nöbetçi kuryeler bulunmaktadır. Kalabalığın çok olduğu bu bölge Kadıköy de kurye çağırabilirsiniz aramasında ilk sıralarda çıkmaktadır.

Kadıköy de kurye hizmeti en çok ihtiyaç duyulan kurye aramalarından olmaktadır.