Maltepe kurye ile hızlı teslimat İstanbul da bir çok noktayı kapsamaktadır. Denize kıyısı olan ve sınırlarında Aydos ormanlarının bir kısmını barındıran bir ilçedir. E5 ana yolu üzerindeki plazalardan oldukça sık kayırt alınmaktadır. Bu bölgedeki kurye talepleri yoğunluğa göre karşılanmaktadır.

Maltepe ilçesi Sahil kesimi ile Marmara denizine bitişik tir. Mevsim itibariyle yaz mevsimlerinde daha yoğunlaşmaktadır. Kartal ve Kadıköy ilçeleri arasında kalmış olsa da dikey yapılaşma ile nüfusu artmaktadır. Nüfus artışı ise kurye ihtiyacını arttırmaktadır. Bu yüzden Maltepe bölgesi İstanbul un her yerine kayıt çıkabilen bir bölgedir.
Yenilenen Süreyya paşa devlet hastanesi ile hızlı ve acil kuryesi ihtiyacını da arttırmıştır. Böylece en çok sağlık kayıtları buradan gelebilmektedir.

E5 anayolun üst kısmında kalan Marmara üniversitesi yerleşkesi gün içerisinde de yoğunluk oluşturmaktadır. Orman bölgesinde bulunan Maltepe üniversitesi de aynı oranda kurye çağrısı bırakmaktadır. İlçe sınırları içerisinde bulunan 7 üniversite gün içerisinde kurye trafiği oluşturmaktadır.
Özellikle bu bölgedeki büyük sitelerden gelen kurye kayıtları şehrin her tarafına dağılmaktadır. Her ne kadar ilçe sınırlarının büyük bölümü ormanlık olsa da Başı büyük kurye ve Büyükbakkalköy kurye mevkileri bu binalara ev sahipliği yapmaktadır.

Eski ve yerleşik bölgeler

Küçükyalı kurye , ideal tepe kurye gibi eskiden beri yerleşimin var olduğu bölgelerde ikamet ve işyeri sayıları fazla görülmektedir. Bu bölgelere dışarıdan gelen kurye sayısı da oldukça fazladır. Bu yüzden Sürekli bir devir daim olan bölge Maltepe ilçesi olmaktadır.

E-5 üzerinde bulunan sanayi bölgeleri ise parça ve ekipman taşımacılığı ile öne çıkmaktadır. Maltepe 500 bin üzerindeki nüfusu ile İstanbul da yoğun kurye programına uyan bir ilçe özelliğindedir.
Çevresinde bulunan ilçeler ile iş transferi yapılabilmektedir. Bu transferler Sancaktepe ve Ataşehir ilçelerine de sınırı bulunmaktadır. Önemli mahalleleri Gülsuyu kurye , Zümrüt evler kurye , Aydın evler kurye ve cevizli kurye olarak kayıtlar verebilmektedir.

Sabah ve akşam mesai saatleri sınırlarında ilçeye araç la giriş yoğun trafikten mümkün olmamaktadır. Bu yüzden kurye ihtiyacı bu saatlerde daha da artmaktadır. Yeditepe kurye bu saatlere özel kuryeler bulundurarak gecikmelerin önüne geçmeyi planlamaktadır.
Maltepe kurye ile hızlı teslimat yapılırken önemli olan iş ve işçi sağlığı ön planda tutmaktır.